Aby powiększyć stronę wciśnij jednocześnie CTRL, oraz "+"
Aby pomniejszyć stronę wciśnij jednocześnie CTRL, oraz "-"

Stanowisko pokazowe na targi Automaticon 2006

Na zlecenie firmy Astor Sp. z o.o. wykonaliśmy aplikację demonstracyjną na targi Automaticon 2006, złożoną z dwóch robotów marki Fanuc Robotics: LRMate 200iB i ArcMate 120iB, z których oba wyposażone zostały w kontrolery R-J3iB. Zadaniem robotów było rozgrywanie partii szachów.

 

Jako platformę komunikacyjną pomiędzy programem szachowym a programami w robotach wykorzystaliśmy oprogramowanie Wonderware InTouch 9.0. Stanowiło ono również wewnętrzny panel kontrolny umożliwiający śledzenie parametrów przesyłanych z aplikacji szachowej do programów sterujących, znajdujący się w robotach. Aplikacją szachową, napisaną na licencji GNU i odpowiednio przez nas zmodyfikowaną, sterowano z panelu dotykowego Quick Panel.

Aplikacja miała na celu pokazać możliwości integracji zestawu robotów przemysłowych z oprogramowaniem typu SCADA, jakim jest InTouch 9.0. Na uwagę zasługuje również fakt, że oba roboty pracowały w tym samym obszarze pracy oraz że była to pierwsza na świecie aplikacja szachowa wykonana na dwóch robotach przemysłowych firmy Fanuc Robotics.